Doradztwo zawodowe

Doradztwo zawodowe jest realizowane na:

– obowiązkowych zajęciach edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego

– zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego realizowanych w klasie 3 (w wymiarze min. 10 h)

– zajęciach związanych z wyborem kierunku kształcenia i zawodu prowadzonych w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej

– zajęciach z wychowawcą.

W ALO każdy pracownik pedagogiczny ma obowiązek realizować zadania z zakresu doradztwa zawodowego.

Nasi uczniowie bardzo często mają wiele pytań dotyczących swojego dalszego rozwoju, poszukują porady, jaki wybrać kierunek studiów, kim zostać w przyszłości.

Aby im to ułatwić organizujemy lekcje, warsztaty grupowe, spotkania z pracodawcami, realizujemy liczne projekty i odwiedzamy miejsca pracy.

W naszej szkole istnieje także możliwość wsparcia uczniów podczas indywidualnych konsultacji ze specjalistami (pedagog, psycholog, doradca zawodowy) lub wychowawcą klasy.

Poza szkołą nasi uczniowie mogą skorzystać z pomocy doradcy zawodowego zatrudnionego
w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3, która obejmuje opieką naszą szkołę, a także poszukać wsparcia w Centrum Rozwoju Talentów: https://www.centrumtalentow.pl/

Przydatne linki:

Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy https://www.centrumtalentow.pl/

Mapa karier https://mapakarier.org/

Inkubator Przedsiębiorczości Starter https://inkubatorstarter.pl/strefa-edukacji/

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna https://www.strefa.gda.pl/edukacja/chce-tu-pracowac

Doradca zawodowy – Pani Alicja Kuźma

Doradca zawodowy prowadzi konsultacje dla uczniów i rodziców po wcześniejszym umówieniu za pośrednictwem dziennika elektronicznego lub przez sekretariat szkoły.

Wykład pt. „Zasady tworzenia tożsamości wizualnej. Jak kreować nazwę, slogan i kolory marki.”

Co oznacza identyfikacja marki? Jak powinna brzmieć dobra nazwa produktu? Jak za pomocą kolorów przyciągnąć uwagę konsumenta? Odpowiedzi na te pytania poznaliśmy podczas transmisji wykładu pt. „Zasady tworzenia tożsamości wizualnej. Jak kreować nazwę, slogan i kolory marki?” pani profesor Joanny Bednarz, prof. UG. Wykład został przygotowany w ramach Otwartych Wykładów Ekonomicznych Wydziału Ekonomicznego UG. Było to świetne ujęcie tematu. Gratulacje Pani Profesor. Martyna, Iga, Sara, Milena i Bruno aktywnie uczestniczyli w dyskusji z Panią Profesor rozpracowując sukces takich marek jak Coca-Cola, Milka czy Lego. Będziemy kontynuować spotkania z ekonomią w Akademickim LO.

Targi Kariery Edu Offshore Wind

Dnia 6 marca 2024 uczniowie klas 3 i 4 wzięli udział w II Edukacyjnych Targach Kariery Edu Offshore Wind w Centrum Wystawienniczym Amberexpo w Gdańsku.

To największe w Polsce wydarzenie targowe poświęcone morskiej energetyce wiatrowej (MEW). Dwudniowa impreza adresowana jest do młodzieży poszukującej pracy w perspektywicznej branży gospodarki oraz do innowacyjnych firm potrzebujących wykwalifikowanych pracowników.

Uczniowie mogli zapoznać się nie tylko z ofertami pracy, ale również możliwościami uczelni i kursów dotyczących tej branży.

Dzień Zdrowia w ALO

Dnia 19 stycznia 2024 Samorząd Uczniowski zorganizował w ALO Dzień Zdrowia.
Uczniowie klas 1, 2 i 3 mieli okazję pogłębić aż trzy strefy zdrowia. Jedną z nich było zdrowe odżywanie, gdzie mogli wysłuchać wykładu na ten temat i skosztować zdrowych przekąsek. Drugą strefą było zdrowie psychicznie, gdzie pani Lena – nasz szkolny psycholog przybliżyła uczniom ten temat. Ostatnią strefą była aktywność fizyczna, gdzie uczniowie mogli potańczyć a także poznać tajniki boksu i wziąć udział w prawdziwej walce. Każdy uczestnik miał również okazję sprawdzić swoje podstawowe parametry zdrowotne, takie jak ciśnienie czy poziom cukru we krwi. Wszelkie badania przeprowadzał Pan Krzysztof – nasz szkolny ratownik.

Młodzieżowe Spotkania z Medycyną

We wtorek 16. 01 klasy biol-chem 1c, 3b i 4b wybrały się na GUMed. Uczestniczyły w cyklicznej konferencji Młodzieżowych Spotkań z Medycyną, gdzie m.in. zapoznały się z pracą specjalisty medycyny sądowej. Poza tym uczniowie wysłuchali wykładu na temat grzybów – od zabójczych po lecznicze. Bardzo ciekawy był ostatni punkt konferencji, gdzie pan prof. Tomasz Zdrojewski zaprezentował wyniki badania PolSenior2, z których wynika, że w ostatniej dekadzie w Polsce nastąpił duży postęp w leczeniu nadciśnienia tętniczego, co pozwala na wydłużenie życia seniorom.

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Pana Pawła Sudary. 

Scroll to Top