Parada Niepodległości 2015

Tysiące gdańszczan przeszło 11 listopada w XIII Gdańskiej Paradzie Niepodległości ulicami Starego Miasta. Parada Niepodległości ruszyła spod cukierni Pellowskiego przy Podwalu Staromiejskim, by następnie ulicami: Podmłyńską, Wielkie Młyny, Rajską, Jana Heweliusza, Korzenną i Kowalską przejść przed pomnik Króla Jana III Sobieskiego przy Targu Drzewnym.

Wśród uczestników Parady znaleźli się już tradycyjnie Uczniowie i Nauczyciele ALO. Razem z Uczniami z Gimnazjum ?Lingwista? wzięliśmy aktywny udział w tym ważnym, Narodowym Święcie Niepodległości. Spędziliśmy ten czas w radosny sposób, świętując rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Mieliśmy niepowtarzalną możliwość zaprezentowania swojej obecności, działalności, dokonań i zamierzeń. Oraz mówiąc najprościej swojego patriotyzmu.

Jak co roku także spotkaliśmy się z harcerzami z Ukrainy.

Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć tutaj.