PROJEKT Get up and Goals!
GET UP AND GOALS! – Czas globalnej edukacji: międzynarodowa sieć nauczania i aktywnych szkół dla Celów Zrównoważonego Rozwoju to projekt prowadzony przez Stowarzyszenie Na Styku, współfinansowany przez Unię Europejską. Rozpoczął się 1 listopada 2017 r. i jego realizacja potrwa do 31 października 2020 r. Projekt ma na celu podniesienie świadomości społecznej na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju poprzez wprowadzanie edukacji globalnej do edukacji formalnej w 12 europejskich krajach. Przewidziane jest dużo naprawdę ciekawych działań! (http://www.getupandgoals.pl)
Czym jest edukacja globalna?? ? więcej tutaj: http://www.getupandgoals.pl/edukacja-globalna
Lider projektu: CISP (Comitato Internazional per lo Sviluppo dei Popoli)
Główny koordynator projektu w Polsce: Stowarzyszenie Na Styku (http://nastyku.org)
Partnerzy: http://www.getupandgoals.pl/projekt/partnerzy
Szkoły: uczniowie z SP 57 w Gdańsku, SP nr 55 w Gdańsku, II LO Gdańsk, SP 12 Gdynia, CKZiU Gdańsk, SP 26 Gdynia, XVII LO Gdynia, SP 39 Gdynia, IX LO Gdynia oraz uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego „Lingwista” im. Hymnu Narodowego (klasa 1c oraz 1d)
Szkolny koordynator: p. Anna Krajewska
Czas trwania projektu w szkole: 1.11.2017-31.10.2020
Cele projektu:
- Gło?wny:
– podniesienie swiadomosci na temat Celow Zrownowazonego Rozwoju oraz integracja tresci edukacji globalnej w edukacji formalnej w 12 europejskich krajach.
- Szczegołowe:
– podniesienie swiadomosci i kompetencji nauczycieli w edukacji globalnej oraz zagadnieniach Celow Zrownowazonego Rozwoju (http://www.getupandgoals.pl/edukacja-globalna/cele-zrownowazonego-rozwoju)
– podniesienie swiadomosci i zaangaz?owania lokalnych społecznosci w tematyke? edukacji globalnej i Celow Zrownowazonego Rozwoju poprzez działania obywatelskie uczniow
– zwiekszenie spojnosci oceny jakosci efektow nauczania edukacji globalnej w edukacji formalnej, na poziomie europejskim
Dzięki udziałowi w projekcie młodzież:
- lepsza integracja tresci edukacji globalnej w edukacji formalnej w 12 krajach
- zwiekszenie swiadomosci globalnych wspołzaleznosci pomiedzy Unia Europejska a Globalnym Południem oraz swiadomosci na temat Celow Zrownowazonego Rozwoju
- podniesienie spojnosci edukacji globalnej na poziomie europejskim i krajowym poprzez wprowadzenie wspo?lnego systemu oceniania edukacji globalnej w edukacji formalnej
Poniżej plan na rok szkolny (daty w nawiasie są orientacyjne):
- testowanie scenariuszy z wybraną klasą (wrzesień 2019-czerwiec 2020)
- uczestnictwo szkół i nauczycieli w europejskiej kampanii promocyjnej edukacji globalnej w mediach społecznościowych (wrzesień 2019-czerwiec 2020)
- akcje w mieście zaplanowane na Tydzień Edukacji Globalnej (listopad 2019) oraz przez cały rok szkolny (wrzesień 2019-czerwiec 2020)
- testowanie innowacyjnych narzędzi szkoły globalnej (semestr letni 2020)
- testowanie elementów europejskiego podręcznika do historii dla nauczycieli z historii (semestr letni 2020)
- dwa wyjazdy na międzynarodowe konferencje we Włoszech dla wybranego nauczyciela (pierwszy we wrześniu 2019)
Wydarzenia: