Relacja z Wojewódzkiego Konkursu Polskiej Piosenki 2019

Dnia 20 maja 2019, już trzeci raz w historii naszej szkoły odbył się WOJEWÓDZKI KONKURS POLSKIEJ PIOSENKI. Do rywalizacji w etapie finałowym przystąpiło 29 gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych z pomorza. Każdy z nich przedstawił po jednym utworze. Wszystkie występy zasłużyły na wielkie brawa!

Wykonawców oceniali profesjonalni Jurorzy:

Aleksandra Kotłowska (nauczycielka śpiewu i gry na gitarze, wokalistka zespołu Ola Kotłowska & Band),
Weronika VEIRA Gabryelczyk (wokalista, kompozytorka, nauczycielka śpiewu),
Wiesława Szypelt (wokalistka, kierownik artystyczny zespołu NonStop z Gdyni, trener wokalny, aktorka),
Dominika Klewicz (wokalistka, aktorka, fotomodelka).

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym Jurorom za poświęcony czas oraz rzetelną oceną uczestników!

Spośród wszystkich wokalistów wyłoniono 4 laureatów. Dodatkowo Publiczność zagłosowała na swojego faworyta.

Przyznano:

I miejsce ? Adriannie Kordowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Gdańsku, za wykonanie piosenki pt. ,,Sztorm?;
II miejsce ? Weronice Sikora ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Gdańsku, za wykonanie piosenki pt. ?Moje serce to jest muzyk?;
III miejsce ? Michałowi Zabrockiemu ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Miastku, za wykonanie piosenki pt. ?Tak?Tak?To ja?;

Wyróżnienie otrzymała Maja Domżalska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gdańsku, za wykonanie piosenki pt. ?Dłoń?;
Nagroda Publiczności trafiła do Marceliny Białek ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie, za wykonanie piosenki pt. ?Tańczące Eurydyki?.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom, ale także pozostałym uczestnikom.

Podczas drugiej części spotkania odbył się wspaniały koncert naszych Jurorów oraz  uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.

Wszystkie występy uczestników oraz koncert Jurorów na pewno na długo pozostaną nam w pamięci! Mamy nadzieję i tym razem do zobaczenia za rok!

Zdjęcia z konkursu można obejrzeć tutaj.