Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski jest organizacją, która realizuje różnego rodzaju przedsięwzięcia: apele szkolne, spotkania z ludźmi ze środowiska naukowego, artystycznego, sportowego, akcje charytatywne.

Nasze przedsięwzięcia organizujemy przy współpracy z różnymi instytucjami.

Osoby chętne do współpracy z Samorządem Szkolnym występują na organizowanych przez Samorząd apelach szkolnych, przygotowują scenariusze danych działań, dekoracje, obsługują sprzęt multimedialny, są zaangażowane w różnorodne przedsięwzięcia, w których mogą wcielić się w rolę dziennikarza, aktora, konferansjera.

Członkostwo

Członkowie Samorządu Szkolnego współpracują w grupie przy pracy nad projektami, kontaktują się z instytucjami zewnętrznymi, wykorzystują różnorodne środki dydaktyczne ? tworzą prezentacje multimedialne czy własne nagrania.

Skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024:

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Iga Dołgoruki z klasy 2c

Zastępca przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego – Antoni Stawiński z klasy 2a

Iga Burandt
Emilia Preiss
Klasa 2c
Wiktoria Zdzińska
Filip Goławski
Emilia Kozłowska
Barbara Kruk

Opiekun Samorządu Szkolnego: pani Natalia Murowaniecka

Plan samorządu na rok 2023/2024

Wybory do SU,
Uroczystość otrzęsin dla uczniów klas pierwszych,
Zorganizowanie i przeprowadzenie konkursów z okazji Andrzejek,
Przygotowanie i przeprowadzenie szkolnych Walentynek,
Zorganizowanie i przeprowadzenie akcji Noc w szkole,
Tydzień mody,
Dzień Dziecka.

Konferencja “Nasze Sprawy – Kompetencje Miękkie”

Dnia 24 kwietnia 2024 przedstawiciele naszego Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w Konferencji “Nasze Sprawy – Kompetencje Miękkie”, która odbyła się w budynku Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Samorząd Uczniowski IX Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kolbergera w Gdańsku.

Była to kolejna konferencja z cyklu „Nasze Sprawy”. Celem inicjatywy było rozpropagowanie wśród młodzieży umiejętności stosowania kompetencji miękkich w codziennym życiu.

Podczas konferencji odbyło się 5 paneli, które odpowiadały poszczególnym kompetencjom miękkim: “Praca w zespole”, “Kreatywność”, “Zarządzanie stresem” , “Mediacja” oraz “Wysoka kultura”. Wydarzenie zakończyło się dyskusją z ekspertami na temat kompetencji miękkich.

Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia 2024 wspólnie świętowaliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował wspólne sprzątanie terenów wokół naszej szkoły.

Ogłoszono konkurs na największy worek uzbieranych śmieci. Uczniowie z wielkim entuzjazmem przyczynili się do oczyszczenia i tym samym upiększenia naszej szkolnej dzielnicy.

Wśród wszystkich uczestników nagrodzono trzy najlepsze zespoły:
Bartek, Maks i Dawid z 3a, Paweł, Piotrek i Paweł z 3b, Franek, Maciek i Janek z 1a.

Wyróżniono również kilka zespołów i przyznano pochwały.

Gratulacje!