Wycieczka klasy 4a do Szczecina

W dniach 25-27 września 2024 r. klasa 4a, pod opieką pani Lidii Stachowicz i pani Natalii Murowanieckiej, uczestniczyła w trzydniowej wycieczce do Szczecina, pełnej niezapomnianych wrażeń i atrakcji.

Pierwszego dnia, po przyjeździe do Szczecina, zakwaterowaniu w hotelu i zjedzeniu obiadu, uczniowie udali się na spacer po malowniczych Bulwarach Szczecińskich, podziwiając widoki nad Odrą. Następnie zwiedzili Bazylikę Archikatedralną św. Jakuba Apostoła. Po krótkim odpoczynku czekała na nich emocjonująca przygoda w escape roomie, gdzie musieli wspólnie rozwiązywać zagadki, aby wydostać się z tajemniczych pokoi.

Drugi dzień był pełen nauki i zabawy. Rano klasa odwiedziła nowoczesne Morskie Centrum Nauki, gdzie interaktywne wystawy wzbudziły zainteresowanie młodych odkrywców. Następnie uczniowie udali się na taras widokowy, z którego rozciągał się widok na charakterystyczne Dźwigozaury oraz uroczystości związane z 25-leciem Korpusu NATO w Szczecinie. Kolejnymi punktami programu były wspólne zdjęcia przy wielkim napisie Szczecin oraz Wyspa Grodzka. Spacerując dalej po bulwarach, uczniowie dotarli do Zamku Książąt Pomorskich, gdzie mieli okazję poznać historię regionu i zwiedzić wieżę widokową. Po smacznym obiedzie nadszedł czas na wizytę w Muzeum Szczęścia Be Happy – pełnym kolorów, interaktywnych instalacji, śmiechu i wielu możliwości do zrobienia unikatowych zdjęć. Wieczorem uczniowie udali się pod Filharmonię Szczecińską oraz spacerowali po Wałach Chrobrego.

Ostatniego dnia, po dwóch pełnych atrakcji dniach, klasa 4a wyruszyła w drogę powrotną do Gdańska, bogata w wspomnienia i pozytywne emocje.

Wycieczka była nie tylko okazją do zwiedzania, ale również do integracji i wspólnej zabawy, dzięki czemu na długo zapadnie w pamięci uczestników.