Wykłady

Wykład pt. „Zasady tworzenia tożsamości wizualnej. Jak kreować nazwę, slogan i kolory marki.”

Co oznacza identyfikacja marki? Jak powinna brzmieć dobra nazwa produktu? Jak za pomocą kolorów przyciągnąć uwagę konsumenta? Odpowiedzi na te pytania poznaliśmy podczas transmisji wykładu pt. „Zasady tworzenia tożsamości wizualnej. Jak kreować nazwę, slogan i kolory marki?” pani profesor Joanny Bednarz, prof. UG. Wykład został przygotowany w ramach Otwartych Wykładów Ekonomicznych Wydziału Ekonomicznego UG. Było to świetne ujęcie tematu. Gratulacje Pani Profesor. Martyna, Iga, Sara, Milena i Bruno aktywnie uczestniczyli w dyskusji z Panią Profesor rozpracowując sukces takich marek jak Coca-Cola, Milka czy Lego. Będziemy kontynuować spotkania z ekonomią w Akademickim LO.

Otwarcie przestrzeni edukacyjno-wystawienniczej z okazji 100-lecia utworzenia Banku Polskiego

25 kwietnia, na zaproszenie Narodowego Banku Polskiego w Gdańsku, nasi uczniowie udali się na otwarcie przestrzeni edukacyjno-wystawienniczej z okazji 100-lecia utworzenia Banku Polskiego SA i 100 rocznicy wprowadzenia złotego do obiegu. Uczniowie mogli zapoznać się z wystawą dotyczącą środków płatniczych z okresu II Rzeczypospolitej i czasów wcześniejszych oraz wysłuchać wykładu historycznego dr Tomasza Olkowskiego z Muzeum Gdańska.

Klasy drugie na wykładzie o zdrowym odżywianiu

W miniony poniedziałek klasy 2abc wybrały się do Wyższej Szkoły Zdrowia w ramach podjętej współpracy między uczelnią a naszym ALO. Uczestniczyły w wykładzie pani dr inż. Katarzyny Żyłki na temat wpływu diety na stan zdrowia skóry i wyniki w nauce. Następnie licealiści zwiedzali budynek uczelni z bogato wyposażonymi salami zajęć m.in. pielęgniarstwa i kosmetologii. Uczniowie zapoznali się również z ofertą studiów.

Dzień otwarty Wydziału Chemii UG

W dniu 12 marca uczniowie klas biol-chem wzięli udział w wydarzeniach Dnia Otwartego Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.
Podczas przygotowanych przez studentów i pracowników Wydziału: warsztatach laboratoryjnych, wykładach i pokazach doświadczeń mieli okazję utrwalić oraz poszerzyć swoje umiejętności i wiedzę z zakresu między innymi:
💎 właściwości pierwiastków chemicznych,
🧪 reakcji katalitycznych,